Křečové žíly

Home | Zdraví | Křečové žíly

Jedním z nejčastějších onemocnění týkajících se krevního oběhu a cév jsou křečové žíly. V tomto článku najdete důvod, proč křečové žíly vznikají, a jak se dají léčit.

Křečové žíly vznikají oslabením cévní stěny nebo nedomykavostí cévních chlopní, kdy následně dochází k městnání krve v žilách. Dlouhodobý zvýšený tlak na žilní stěnu pak žíly poškozuje, narušené žíly se rozšiřují, vytvářejí další záhyby, vystupují nad povrch kůže a celkově plní svoji funkci méně než zdravé žíly.

Problém u křečových žil není tolik estetika (i když většina lidí to takto vnímá), ale riziko vzniku zánětu a ucpávání cév. Následně pak může vzniknout trombóza nebo bércové vředy.
Prevence a léčba křečových žil

Z pohledu alternativní medicíny za kvalitu cév a krve odpovídají játra. Tudíž pokud chceme kvalitně přírodní léčbou ovlivňovat cévy, vždy musíme tuto léčbu spojit i s působením na játra. Při léčbě je vždy velmi důležité používat byliny, které mají protizánětlivé účinky a mírně ředí krev: komonice lékařská, vrba bílá, kaštan koňský, tužebník jilmový.

Dále je potřeba do těla dodávat vhodné flavonoidy a antioxidanty na zpevnění cévní stěny. Skvělým pomocníkem může být zelený čaj a většina výtažků z pupenů rostlin, které tyto látky přirozeně obsahují. Nedoporučuji výše uvedené byliny užívat jednotlivě, ale vždy v kombinaci ve vhodných směsích.

Křečové žíly velmi úzce souvisí se životním stylem, kdy v našem životě převládá buď dlouhodobé stání anebo sezení. Prevence a léčba křečových žil by vždy měla být vědomě kompenzována chůzí, sportem, vhodnými masážemi či balneoterapií.

Křečové žíly vznikají v trvale překyseleném těle viz článek o překyselení organismu. V rámci léčby i prevence křečových žil vždy nejprve upravte vaši stravu.