Jak pěstovat libeček

Libeček pomalu klíčí, takže mějte trpělivost. Jakmile rostliny dorostou asi deseti centimetrů, protrhají se na patnácticentimetrovou vzdálenost. V té době můžete mladý libeček vysadit na trvalé stanoviště, přebytečné sazeničky rozdejte. Pro jednu domácnost bohatě vystačí jedna rostlina.

Semena lze vysévat ve dvou obdobích, buď brzy zjara (březen a duben), případně koncem léta v srpnu a září. V teplejších oblastech lze výsev posunout až do konce října. Semeno potřebuje asi třícentimetrovou hloubku, řádky by měly být šedesát centimetrů od sebe.

3zrnná bezlepková BIO směs na bramborák 160

Výborná kvalia a chuťové vlastnosti, vhodné i pro neceliatiky.Bezlepková směs pro přípravu těsta na bramboráky. Kvalitní suroviny pocházející z přísně kontrolovaného zemědělství se postarají nejen o výbornou chuť bramboráku, ale také speciální metodou byly zachovány živiny potřebné pro organismus. Bez konzervantů a barviv. Rýže, kukuřice, proso, pohanka a mnoho bylin, které jsou bezlepkové od přírody.

Koupit

 

Půda pro výsadbu libečku postačí běžná zahradní (v těžkých, mokrých půdách roste slabě), hluboká humózní s dostatkem živin podpoří růst. Pokud nejsou dlouhotrvající sucha, není třeba libeček ani zalévat. Stanoviště snáší jak slunné, tak i polostinné, jen zcela zastíněná místa vhodný nejsou.

Konec června a začátek července je nejlepším obdobím pro sběr listů. Lze je sušit ve stínu (v sušičce na teplotu udanou pro bylinky), dají se i nadrobno nasekat a zamrazit pro použití v zimním období. Čerstvě nasekané lístky přimíchejte do bylinkového másla nebo tvarohové pomazánky, budete překvapeni novou chutí.

Libeček lékařský

Home | Bylinky |Libeček lékařský Libeček lékařský (Levisticum officinale) je mohutná rostlina z čeledi miříkovité…